Helistage +372 58867878

Tere tulemast Nelinurka!

Meist

Nelinurk.ee poe pidajaks on Vitriin OÜ, see  on pereettevõte. Meie eesmärk on suurendada Eestis õiglase kaubanduse toodete valikut. Usume, et läbi arengumaade tootjate ja heaoluriikide tarbijate vaheliste kaubandussuhte on võimalik parandada miljonite arengumaades elavate väga vaeste inimeste olukorda. Tänapäeva maailmakaubanduse reeglid ei arvesta kõige vaesemate inimeste huvisid – suurem osa rahast, mida meie tarbijatena maksame, jääb vahendajatest ja töötlejatest suurfirmadele. Meie poolt pakutavad tooted on valmistatud järgides õiglase kaubanduse põhimõtteid. Need on käsitöötooted, mis on jõudnud Euroopasse mitmete Briti Fairtrade organisatsioonide vahendusel. Eestis tuntakse peamiselt õiglase kaubanduse  toiduaineid, nendeks on kohvi, tee, kakao, šokolaad jne ning mõningaid puuvillast valmistatud riideesemeid. Nüüd on võimalus anda tarbijatena panus ka käsitööliste elujärje parandamisse.

Oleme pannud oma poes müüdava kauba valikult rõhku taaskasutusele ja keskkonna äästlikkusele. Püüame igal sammul mõelda, millise ökoloogilise jalajälje me endast maha jätame. Usume, et kõige parem viis keskkonda säästa on asju ja materjale uuesti ja uuesti taaskasutada. Meie poolt pakutavad tooted on valminud inspireerituna Aafrika, India ja teiste arengumaade käsitööliste vanadest traditsioonides. Siin on ühendatud kaasaegne disain, vanad traditsioonid, looduslikud materjalid ja jätkusuutlik tootmine.

Kuna meie poes pakutav on käsitöö, siis on iga ese unikaalne ja seetõttu võib esineda nii värvi, kuju või muid erisusi.

Oma e-poele nime valides saime inspiratsiooni kristlikust kultuurist. Neli kardinaalset voorust õpetavad inimlikult käituma ja on pöördelise tähtsusega kõikide inimeste jaoks. Number neli on materiaalse maailma number, tinglikult seotud nelja peamise ilmakaarega - põhja, lõuna, ida, läänega. Ilmakaarte lõikumispunktid annavad kokku kardinaalpunkti – niinimetatud maailma naba. Seega on neli kardinaalset voorust suunatud igale inimesele igas ilmakaares. Et käituda inimlikult, olla inimlik, peavad inimesed pidama OMA maailma nabaks just MÕISTLIKKUST, MÕÕDUKUST, MEELEKINDLUST ja ÕIGLUST.

Sümbol, nelinurk, tõestab samuti, et number neli on materiaalse maailma ja inimlikkuse number. Juba vanad kreeklased väitsid, et inimene on nelinurkne: kui ta sirutab käed välja, puudutab ta nelinurgamkõiki külgi.

Kõigil, kes töötavad on õigus saada koheldud õiglaselt ja tasustatud õiglaselt!

 

Nelinurga meeskond